Na czym polega leasing dla firm?

lip 30, 2021Firmy transportowe, Motoryzacja

Pomysł założenia własnej firmy, wiążę się z koniecznością zainwestowania dużej ilości pieniędzy już na starcie.
W zależności od branży, na jaką decyduje się początkujący przedsiębiorca, koniecznie musi zaopatrzyć się w niezbędne sprzęty do pracy oraz samochód, którym będzie mógł dojeżdżać do klientów lub transportować materiał.

Jednak, nie każdy dysponuje tak dużą kwotą, zwłaszcza na samym początku rozkręcania własnej działalności gospodarczej. Dlatego, warto rozważyć taką ofertę jak leasing dla firm. Jest to umowa z leasingodawcą, na podstawie której, można za opłatą leasingową korzystać z trwałych dóbr takich jak samochód lub specjalistyczne maszyny. Przypomina to umowę dzierżawy pomiędzy producentem lub wyspecjalizowaną firmą a leasingobiorcą.

Wiele osób decyduję się na taką formę pozyskiwania niezbędnych środków trwałych, ponieważ umożliwia to korzystanie ze sprzętów, bez konieczności posiadania całkowitego kapitału na zakup drogich dóbr na własność. Ponadto, leasingobiorca pokrywa koszt raty leasingowej z bieżących dochodów, które pozyskuje dzięki użytkowaniu urządzeń nabytych w tej formie. Wraz z upływem terminu zakończenia umowy leasingowej, podmiot leasingu zazwyczaj staje się własnością leasingobiorcy. Leasing dla firm jest wygodnym sposobem na rozwój nowo-powstałych, a nawet istniejących już przedsiębiorstw na rynku.